3 nadcházející komiksové seriály, kterých se bojíme

Autor: Alžběta Trojanová

Hrne se na nás solidní vlna komiksových seriálů, zatím jsme ale v soudech opatrní. Poslední Daredevil z produkce Netflix se sice povedl (na souhrn recenzí se můžete podívat zde), ale to neznamená, že budou mít šťastnou ruku i ostatní. Jak to tedy vypadá?

3 nadcházející komiksové seriály, kterých se bojíme

Lucifer

Televizní stanice FOX, která má na krku takové kousky jako je Akta X, Firefly, nebo třeba Fringe se s nadcházejícím rokem rozhodla vrhnout i na komiksové pole. Jako předlohu si vzala komiks Lucifer – což je spin-off k Sandmanovi z pera Mika Careyho. Kolem celého projektu se motá spousta slavných jmen, ať už jde o Jerryho „lensflare kriminálky“ Bruckheimera, nebo tvůrců Californication. Hlavní roli převezme britský fešák Tom Ellis, který nikde pořádně nehrál, tak ho aspoň nemáme okoukaného. Venku je první trailer – tradičně bývá vytvořený z pilotu  - a popravdě nevíme, co si o tom myslet. Ellis je sympaťák, ale fandové komiksu už prskají, že s původní předlohou je tu jen málo co společného. Nemluvě pak o trochu podivném nápadu udělat z toho nadpřirozenou další kriminálku (zatím to smrdí tradičním: jeden případ na jeden díl)

 

Supergirl

Zatímco kina bezkonkurenčně válcuje Marvel, na poli televizních seriálů vládne DC (tedy aspoň zatím – uvidíme, jak bude pokračovat Netflix, který odpálil svoji marvel jízdu úspěšným Daredevilem). Najdete tu tak úspěšného Arrowa (který běží i u nás), odlehčeného Flashe nebo osobitý Gotham. Teď by se k nim měla přidat i Supergirl z produkce CBS. Premiéra je naplánovaná na letošní podzim, ale nějak si úplně nejsme jistí, jestli se těšíme. Veškeré naděje totiž rozcupoval bizarní trailer, který místy působí jako parodie sama na sebe. Supergirl tak zatím působí, jako kdyby se potkali Flash, Ďábel nosí Pradu a Superdrbna. Jestli se tohle nějak vyklube v něco lepšího – to jsme opravdu zvědaví.

 

Preacher

Preacher je fantastický iniciační komiks do nesuperhrdinského žánru. Tahle legendární série z 90. let před pár lety konečně vyšla komplet v češtině (prosím neplést s fakt divným komiksem Kazatel, co u nás také vyšel) a doporučujeme všem! O jejím zfilmování se pak mluví dlouhé, dlouhé roky. Většinou z toho nakonec sešlo, poslední projekt ale vypadá dost zatvrzele. Pustili se do něj na AMC, což je domácí televize The Walking Dead, a na pilotu pracují Seth Rogen a Evan Goldberg. Tahle dvojka spolu pracovala na komediích jako Superbad, Travička zelená a nebo třeba nedávno vyšlé kontroverzní Interview. Ve výsledku to zní vlastně docela dobře. Projekt aspoň dostali na starost lidé, co něco za sebou mají. Navíc se nebojí divného humoru, kterého je v Preacherovi až až. Co nám trochu dělá vrásky je zatím oznámené obsazení. Hlavní roli dostal Dominic Cooper, což podle nás není zrovna nejlepší volba. Nemluvě pak o tom, že zkrátka Preachera milujeme a zpracovat tuhle ujetou látku vkusně, aby to nedopadlo tragicky, bude vlastně dost oříšek. Nad celým projektem tak pro nás visí jeden obrovský otazník.

Dominic Cooper