YouTubeři vyrazili na společnou dovolenou... do Chernobylu. A nebylo to jednoduché.

Autor: Zuzana Cinková

Množí se názory, že na české YouTube scéně je to jen samý paskvil a neoriginální obsah. Zpravidla většina YouTuberů v žádném případě na své dovolené nebere kamery a spíš se z online světa "vypínají". Jinak se ale rozhodla parta známých českých YouTuberů a v červenci 2016 společně vyrazila do "přírody" na Ukrajinu. Přesněji na území havárie jaderné elektrárny Chernobyl. A po několika týdnech příprav YouTubeři konečně vydávají z výpravy svá videa.

YouTubeři vyrazili na společnou dovolenou... do Chernobylu. A nebylo to jednoduché.

Schovávání karet před pohraniční kontrolou. Ospalé tváře. Silnice bez pruhů. Cesta do Kyjevu nebyla rozhodně jednoduchá. Alespoň to popisuje Ati v první epizodě svého nového dokumentárního cyklu.

V okamžiku, kdy se diváci dozvěděli, že na výpravu YouTubeři odjíždí - rozmohla se sociálními sítěmi panika, protože v okolí Prypjatě je stále velké riziko chytnutí "tzv. nemoci z ozáření". Nejfake to sám ve svém videu lehce shrnul: "Pokud dodržujete bezpečnostní podmínky, tak je návštěva Chernobylu bezpečnější, než taková návštěva nemocnice v Brně." Otázkou zůstává. Zvládli se YouTubeři jednou chovat pečlivě a ne jako utržení ze řetězu?

A pokud chcete věděčtější přístup. Lze se spolehnout na Martina Rotu! V jeho video-reportáži najdete zajímavé maličkosti. Od vysvětlení, co je to sarkofág na radiaci, až po zařízení, které umí ukázat, kde přesně jste ozářeni touhle "neviditelnou" smrtí na těle.

Všechna videa jsou originálně pojatá. Každé vypadá jinak. Odhadnuli by jste, že se takové kreativní nadanosti v těchto YouTuberech skrývá? Zatímco na televizi moc nekoukáme, budoucnost podobné "amatérské dokumentaristiky" je jistě velká. A ještě se člověk něčemu novému přiučí! Jen tak dál!