Youtubeři se spojili na charitativní akci – můžete je potkat dnes na pražském Andělu

Autor: Alžběta Trojanová

Známí youtubeři se nechají přilepit páskou ke stěně – to všechno pro dobrou věc!

Youtubeři se spojili na charitativní akci – můžete je potkat dnes na pražském Andělu

O onemocnění ALS jste možná slyšeli. Nakonec právě snaha podpořit informovanost o téhle zákeřné chorobě vedla ke kbelíkové výzvě – tzv. Ice Bucket Challenge. Protože ale internet rychle zapomíná a v rámci boje s ALS je stále, co dělat, rozhodli se youtubeři Ati, Freakout, Martin Rota, Vláďa, Stejk a Nejfake podpořit kampaň spolku ALSA.

 

Právě ten se snaží už od dubna vybrat peníze na specializované pomůcky pro pacienty trpící tímto nevyléčitelným onemocněním. V rámci kampaně pak dnes od 16:30 do 18:30 se na pražském Andělu při výstupu z metra na ulici Nádražní uskuteční happening. Youtubeři se tu nechají nalepit na bílou plochu s nápisem Společně proti bezmoci, aby demonstrovali pocit, kterým si procházejí právě pacienti trpící ALS. Uvězněni ve vlastních tělech bez možnosti pohybu a komunikace a přitom s plným vědomím - to je stav, do kterého se dostávají všichni pacienti v pokročilém stádiu této choroby.

ALSA-muz

Jestli tak chcete udělat něco dobrého, stavte se dneska na Andělu. Potkáte tu svoje oblíbené youtubery, ale taky můžete přispět na sbírku. Pokud byste neměli čas, nebo je pro vás Praha už z ruky, můžete alespoň darovat peníze na stránkách HitHit a získat za to třeba i nějakou tu youtuberskou odměnu.

Tagy: charita YouTube Martin Rota nejfake Ati Stejk

Zdroje:  tisková zpráva