Vyrobil funkční Thorovo kladivo, které uzvedne jen on - podívejte se na video, jak se o to ostatní neúspěšně snaží

Autor: Alžběta Trojanová

Když jste elektroinženýr, možnosti na to, jak udělat pořádný prank se podstatně rozšíří!Jako třeba v případě tohohle klučiny.

Vyrobil funkční Thorovo kladivo, které uzvedne jen on - podívejte se na video, jak se o to ostatní neúspěšně snaží

Mjölnir určitě dobře znáte. Tohle Thorovo kladivo nakonec vystupovalo i v posledních Avengerech s podtitulem Age of Ultron. Jen ti, co jsou toho hodni, dokážou kladivo uzvednout. A přesně tohohle nápadu se chytil Allen Pan z kanálu Sufficiently Advanced on YouTube.

Rozhodl se tak vytvořit kladivo, které by bylo funkční a mohl jej uzvednout opravdu jen ten, který je toho hoden. Do hlavice kladiva tak umístil silný eletromagnet, který po zapnutí vytvoří silné magnetické pole - výsledek? Když je kladivo na kovovém podkladu, nejde jen tak snadno zvednout.

avegners

Do madla kladiva pak umístil čtečku prstů - jakmile se tak kladiva dotýká někdo cizí, elektromagnet je zapnutý a Mjölnir nejde zvednout, když se ho ale dotkne Allen, čtečka rozezná jeho otisky a elektromagnet vypne.

Jak to dopadlo, když se tak kladivo snažili uzvednout náhodní lidé, na to se můžete podívat v tomhle báječném videu! Doporučujeme dodívat se do konce! Poslední člověk totiž válí!