To nejlepší z Comic Conu na jednom místě - trailery, info a fotky

Autor: Alžběta Trojanová

Jak jistě víte, o víkendu se v americkém San Diegu konala největší akce pro všechny nerdy a geeky - Comic Con 2015. Přinášíme tak shrnutí toho nejdůležitějšího - včetně galerie cosplay kostýmů.

To nejlepší z Comic Conu na jednom místě - trailery, info a fotky

Akce, které se přezdívá Comic Con funguje v San Diegu už od 70. let - rok od roku je to ale stále větší a pompéznější událost. Zatímco v roce 1970 se celé akce účastnilo na 140 lidí, loni to bylo 130 000 - tedy maximum, co dokáže kongresové centrum pojmout.

Co přesně se tedy dělo letos? Velkým zklamáním pro řadu fanoušků byla skutečnost, že tu Marvel neměl pořádný panel. DC Comics se tak mohl předvést v plné parádě. Bohužel místo nějaké solidní masírky vypustil jen dva trailery. Oba ale stojí za to!

Batman vs. Superman

 

Poslední trailer toho ukázal neuvěřitelně moc, až si člověk říká, jestli je to všechno z jednoho filmu! Mimo jiné víme, že si opět prožijeme smrt nebohých pána a paní Batmanových, stejně tak zažijeme scénu z Muže z Oceli při souboji s generálem Zodem z jiného úhlu (viz gif).

 

Suicide Squad

 

Chystaný film Suicide Squad nemá s Batman vs Superman moc společného. Sice tu najdete legendární Batmanovi protivníky jako je třeba Joker, ale jinak se jedná o separátní film, kde si Batman zahraje maximálně tak malé cameo. Trailer měl původně vyjít mnohem později, ale protože se na internet dostala mizerná kvalita natočená mobilem, Warner Bros raději vydal pěknou verzi (reakce WB). Co jinak říkáte na Jokera a jeho "HaHahaAhA" tetování?!

Deadpool

Na Comic Conu mohli vidět návštěvníci i první trailer na Deadpool - film, který v podstatě vznikl na nátlak internetu, poté co uniklo testovací video. Ohlasy zatím dobré, my jsme trochu zdrženliví. Ostatně kvalita je naprosto bramborová!

Star Wars

 

Obrovskou show připravil především panel s Hvězdnými válkami. Na hodinový pokec s herci se můžete podívat například tady. A kdyby to bylo přeci jen moc dlouhé, tak stačí alespoň ukázka z natáčení, kde je několik krátkých scén z filmu. Mimochodem taky jste si všimli, jak všude tlačí, že tentokrát to bude všechno reálné? Minimum digitálních triků? A co na George?

Warcraft

  unnamed-7

Na Comic Conu se představil i chystaný film Warcraft (podle původní hry). Tomu se nějakým zázračným způsobem daří, že stále téměř nic neuteklo na internet, a tak jediné, čím se můžeme namlsávat, jsou dva plakáty. Reakce zatím smíšené, ale nenecháme se zvyklat! Do příštího roku ještě času dost! Každopádně jestli se nemůžete dočkat, můžete alespoň mrknout na geniálně výtvarně zpracované pojetí od The Verge - viz zde.

Lucifer

 

Comic Con pak nejsou jenom filmy, ale i seriály. A že těch byla letos masivní nálož. Z těch, co měli pozitivní ohlasy, patří poměrně překvapivě chystaný seriál Lucifer, podle stejnojmenného komiksu, který vychází i u nás. Prý je to ptákovina, ale hlavní představitel je sympaťák. Tak uvidíme.

The Walking Dead

 

The Walking Dead je značka, která rozhodně nesměla chybět. Tentokrát dokonce v dvojím provedení. Dočkali jsme se traileru na novou sezónu, kde Rick už definitivně ztratil veškerou soudnost.

Druhý trailer pak nabízí spin-off s názvem Fear The Walking Dead, který se bude odehrávat souběžně s událostmi první série a nabídne tak alternativní pohled na to, jak celá zombie apokalypsa začala. Nevíme, jak u vás, ale za nás trailer celkem zklamání. Snad bude samotný seriál lepší.

 

Sherlock

Sherlock z produkce BBC vystřelil dvojici Benedict Cucumber Cumberbatch a Martin Freeman do závratných výšin slávy. Oba chlapci se stali tak žhavým zbožím, že vánoční speciál (jeden pitomý díl!!) zabral celý rok. Konečně je to ale tady! Dočkáme se Sherlocka v hezky starém stylu, což vypadá víc než lákavě! Ukázka nás okamžitě nadchla.

Heroes Reborn

 

Vlastně jsme váhali, jestli to sem zařadit. Seriál Heroes byl před lety obrovský hit, druhá série ale slibně se vyvíjející projekt potopila. Jenže žijeme v době remaků, a tak se dočká i tenhle kousek svého rebootu. Jen si podle traileru nejsme úplně jistí, že ho chceme vidět.

Game of Thrones

 

Hra o trůny neukázala trailer na novou sérii, tak rychlí v HBO nejsou. Místo toho ale nabídla video, kde se můžete podívat na záběry z konkurzu jednotlivých postav. A to nám vlastně ke štěstí stačí.

Rychlé novinky

Z krátkých zpráviček pak můžeme jenom ve zkratce říci, že chystaný seriál podle filmu Limitless měl velmi dobrý ohlas, zato Blindspot, ve kterém hraje hlavní roli Sif z Thora, byl prý solidní propadák. Když si tohle říkají fanboys a fangirls na Comic Conu, tak už to musí být něco.

Z dalších informací co prosákly - chystá se údajně další film s Batmanem, který by měl sám Batfleck dokonce režírovat. Další šuškanda se točí kolem remaku legendárního upírského filmu Blade, ve kterém by měl hrát snad dokonce i sám Wesley Snipes (což zní trochu děsivě... ten pán už má svoje roky).

Fangirl JenLaw

  comiccon

Jennifer Lawrence potakala Billa Murreyho a vznikla z toho tahle roztomilá fotka.

Selfie superhrdinů

comiccon

comiccon

Nechyběla ani superhrdinská selfie se Stanem Lee, který navzdory tomu, že ho nedávno hospitalizovali, nakonec dorazil.

Bořič mýtů na Comic Conu

Adam Savage letos Comic Con opět nevynechal - šel za astronauta z 2001: Vesmírná odysea. A aby v tom nebyl sám, vzal si na pomoc nejpovolanější osobu ze všech - kanadského astronauta Chrise Hadfielda. Mrkněte na video, jak se oblékali do kostýmů a nechte se poučit, co všechno se skutečným astronautům ve vesmíru nechává chladit.

Cosplay

A pak samozřejmě nechyběl cosplay. Tuny cosplaye!! A pokud by vám tohle nestačilo, určitě se podívejte na tyhle flickr alba. Především pak doporučujeme tohle! Výborné fotky!