Stormtroopeři v bojové vřavě zachycení skutečným válečným fotografem

Autor: Alžběta Trojanová

No jo, zase něco o Star Wars. Tentokrát je to ale umělecký projekt na Instagramu s přesahem. Takže vlastně strašně hluboká myšlenka, ne jen hezky nafocené figurky!

Stormtroopeři v bojové vřavě zachycení skutečným válečným fotografem

Matthew Callahan se před šesti lety přidal k americkým mariňákům a od té doby pracuje jako válečný korespondent. Má tak velmi osobní zkušenosti o tom, jaké to je, když podstupujete skutečnou bitvu, stejně tak i cit pro fotografii. Zřejmě to nakonec vedlo k jeho projektu Galactic Warfighters.

Stormtroopers

Klonoví vojáci společně s Whiskey Company, 104. praporu, 4. pěší divize s volacím znakem "Wolfpack," provádí bezpečnostní hlídku přes hustou vegetaci, jako součást snahy zatlačit pohyb nepřítele v oblasti.

Rozhodl se tak nafotit akční figurky stormtrooperů ve stylu klasických válečných fotografií, doplněné autentickými příběhy, jejichž inspiraci nachází právě ve své práci. Podle slov samotného  Callahana hloubku jeho příběhů máme hledat především ve dvou rovinách – personifikace neživých objektů a zároveň ukázka toho, jak tvrdá služba u Impéria musela být.

deep

My zase říkáme, že to jsou zkrátka dost dobré fotky! Pro víc obrázků zamiřte na oficiální Instagram účet.

Stormtroopers

Krytí

Stormtroopers

Střelec z lehkého kulometu

Stormtroopers

Dopad

Klonový voják se skrývá za zdí, zatímco okolní suť a prach dopadá na okolí, poté co několik kilometrů od něj musel nouzově přistát křižník Republiky.

Stormtroopers

Inspirace ikonické fotky pořízené válečným fotografem Lucianem Readem během bitvy o Fallúdžu v Iráku roku 2004. Mariňáci odnášejí pryč 1. seržanta Bradleyho Kasala z tzv. „Domu hrůzy“.

Stormtroopers

Klonový velitel Wolffe táhne zraněného klonového vojáka pryč z nebezpečné zóny poté, co byli předaněni jednotkami separatistů.  

Tagy: star wars Hvězdné války Stormtrooper jako v životě umění s přesahem

Zdroje:  iO9,instagram.com/galactic_warfighters/