Star Wars jako burleska aneb striptýz s pořádnou dávkou humoru

Autor: Alžběta Trojanová

Burleska momentálně zažívá ohromný boom nejen ve světě, ale i u nás. A protože si burleskní představení často dělají srandu snad ze všeho, nevyhnuly se tomu ani Hvězdné války.

Star Wars jako burleska aneb striptýz s pořádnou dávkou humoru

Co je to vlastně burleska? Tahle show vychází ze starých kabaretních představení z přelomu 19. a 20. století, přičemž asi nejslavnější propagátorkou novodobé podoby je nestydatá Dita Von Teese. Burleska je často plná humoru, ale i žen všech možný tvarů a velikostí.

A nude hope

Ve Vancouveru se pak rozhodli do svého repertoáru zařadit i burlesku ve stylu Hvězdných válek. Ta nese jméno A Nude Hope a najdete tu polonahé Storm Troopery pod názvem Storm Kittens, urostlou R2D2, ale i Darth Vadera v negližé. Dohromady se tu objeví až na 18 umělců a umělkyň.

A nude hope

Docela by nás zajímalo, co na to říká Disney. Nakonec nedávno se ohradil vůči lechtivým fotkám s herečkou Amy Schumer, které se proti burlsece vlastně ještě docela držely zpátky. Na druhou stranu parodie jsou většinou co do autorských práv hájené, takže pak mohou vznikat i takové veselé věci, jako je video níže.

 

A protože víme, že šance podívat se do Kanady je minimální, máme pro vás alespoň galerii s fotkami. Zbytek si můžete prohlédnout na webu io9.com.

Tagy: striptýz star wars Hvězdné války burleska nahý c3po

Zdroje:  iO9,http://nudehope.brownpapertickets.ca