Star Wars bude mít svůj zábavní park, svoje známky a také luxusní hodinky

Autor: Alžběta Trojanová

Dobře, zdá se nám, že ten hype kolem chystaného filmu Síla se probouzí tak nějak dosahuje absurdního maxima. Odevšad se na nás valí Hvězdné války. Udělali jsme tak pro vás malý výcuc, abyste to měli všechno pěkně na hromadě.

Star Wars bude mít svůj zábavní park, svoje známky a také luxusní hodinky

Začneme hned tím podstatným - to, že Disney koupilo LucasArts a s tím i práva na Star Wars sice řada fanoušků oplakala, ale jak se zdá, možná to nebylo tak špatné. Protože se Star Wars dostalo pod hlavičku Disney, chystá se tak vlastní atrakce v Disneylandu. Tedy - abychom byli přesnější, vedle Disneylandu v americkém Anahaimu vznikne hned 14 akrů věnovaných pouze Hvězdným válkám.

star wars

Na výstavbě se začne pracovat od nového roku a stavby by měly zabrat zhruba rok. Aby ale dřenili v Disney nadšení z nového filmu, který má premiéru už letos, najdete v Anahaimu drobné atrakce už tenhle podzim - nějaké ty výstavky, herci v kostýmech, ale i jízda na horské dráze ve 3D provedení - samozřejmě ve stylu Síla se probouzí.

  star wars

Další novinka jsou speciální poštovní známky. Ačkoliv se zdá, že klasické dopisy jsou v dnešní době pomalu hipserský přežitek, ve Velké Británii od 20. 10. chystají speciální edici známek ve stylu Star Wars. Známky budou mít hrdiny z nového filmu (Finn, Rey, a Kylo Ren), nebude ale chybět ani Darth Vader, princezna Leia, Boba Fett a další. Filatelisti, ale i fandové tak mají dovolenou na podzim jasnou.

 

Další Star Wars novinkou jsou pak hodinky pro nerdovské snoby. Luxusní hodinky ve stylu Dartha Vadera  dostanete společně s modelem TIE Fighteru, který slouží, jako stojánek, a nechybí ani stylové manžetové knoflíky. Nevýhoda? Cena přes 600 tisíc korun! Ještě šílenější se zdá ale fakt, že obchod má už 50 předobjednávek. Wow!