Slavný vývojář Pokémonů se stal obětí děsivé nehody. Zemřel na místě.

Autor: Radek Smola

Smutná zpráva otřásla světem. Jeden z předních designérů herních Pokémonů, převážně pak verzí pro Evropu, zemřel ve věku 42 let a zanechal tak na světě své dvě holčičky a milující ženu samotné.

Slavný vývojář Pokémonů se stal obětí děsivé nehody. Zemřel na místě.

Nejedná se o žádný vtip. Tohle video to dokazuje. Velmi důležitý člen vývojářského týmu Game Freak, pan Eric Medalle, zemřel v Seattlu při nedělní nehodě. Na jeho auto spadl strom kvůli vichřici.

Podle KING 5 News se nehoda stala přesně ve chvíli, když se Medalle, společně se svými dvěma dcerami, vracel z parku Lost Lake Trail.

Vývojáře jste pravděpodobně vůbec nemohli znát. Určitě ale znáte tituly, na kterých se podílel. Designoval veškeré verze Pokémonů pro Game Boy a Nintendo DS počínaje Pokémon Omega Ruby a Alpha Sapphire. Pokémon X a Y. Black and White. Dále pak Pokémon Conquest, Pokémon Ranger, HeartGold a SouldSilver. Na všech těchto hrách pracoval hlavně na Evropské verzi - díky tomu máme tlačítka a jazyky ve hrách správně. Dokonce se zastal několikrát našeho cítění pro RPG hry a oproti Japonským verzím se zasadil o přepracování některých game-design prvků.

78751c51-fd95-4f5b-be5b-d7a19af7e21e_profile

Přátelé Medalla a jeho žena Carrie založili společně fundraiser kampaň na podporu jeho dcer pro budoucí studium na univerzitě. Což by vzhledem k legálním okolnostem nemuselo být pro Isu a Nico dosažitelné bez přítomnosti otce. Holčičky to nebudou mít nyní vůbec jednoduché. Komunita v tomto případě ale opět pomohla. V době psaní tohoto článku se vybralo už více jak 70.000 dolarů. Což by mělo pro holčičky zatím bohatě stačit. Je neuvěřitelné, jak moc vývojáře komunita miluje.

3e287195-b18e-4c82-a14b-433b1ea6bcb5

Upřímnou soustrast.

Tagy: nintendo ds pokemon nintendo

Zdroje:  Kotaku.com,NintendoEverything.com