Slavná streamerka si myslí, že děti s rakovinou jsou předurčené zemřít

Autor: Alžběta Trojanová

LegendaryLea opět řádila na streamu.

Slavná streamerka si myslí, že děti s rakovinou jsou předurčené zemřít

Slavná streamerka LegendaryLea měla nedávno opět další ze svých drunk streamů a nebylo to zrovna dvakrát pěkné. Během večera totiž přišlo na nesnadné téma – dětská rakovina.

Bohužel se ale k celé věci, vzhledem ke své indispozici, postavila poněkud nevkusným způsobem. Oznámila, že jako člověk s vysokoškolským titulem z biologie, ví moc dobře, že děti s rakovinou jsou předurčené zemřít. Podle Ley je v nich geneticky něco fundamentálně špatně, a tak není šance na záchranu. Lidé by tak měli darovat na výzkum v boji proti rakovině a ne na nemocného chlapce, díky kterému celé tohle téma načala.

Bohužel, jak se zdá, proti Lee stojí fakta. Ostatně podle lecba-rakoviny.cz jen část dětských nádorových bujení vzniká díky genetické predispozici, zbytek je dodnes v podstatě neznámý. Stejně tak existují i poměrně solidní prognózy pro dětské pacienty a rozhodně taková diagnóza automaticky neznamená smrt.

LegendaryLea slíbila, že se k celé věci ještě vyjádří, každopádně příště by měla rozmýšlet, jaké téma začít rozebírat, když má upito.

Tagy: rakovina Stream Twitch LegendaryLea drunk stream

Zdroje:  Reddit,lecba-rakoviny.cz