Robotický Wheatley ze hry Portal 2 mluví a hýbe se

Autor: Alžběta Trojanová

Genevieve Bee se rozhodla, že si postaví prostořekého robota z Portalu 2. Potřebovala k tomu jenom polystyren, trochu elektroniky …. A hlavně šikovné ručičky!

Robotický Wheatley ze hry Portal 2 mluví a hýbe se

Kdo by se slzou v oku nevzpomínal na Wheatleyho – hlavního záporáka z Portalu 2 (ups! Spoiler! Ale Portal 2 máte mít už stejně dávno dohraný, holomci!). Genevieve Bee se tak rozhodla vytvořit si svojí vlastní verzi, kterou by si mohla dát do obýváku.

Základ těla je vytvořený z polystyrénových desek, které slepila a obrousila do koule. Poté vyřezala detaily, vše vytvrdila papír maší a následně nabarvila. Co se týče pohyblivých částí – oko je z diod, které jsou pod speciálně vytvořenou texturou přilepenou na obalu od CD, dva servomotory pak ovládají jeho víčko. Veškerá elektronika pak vede do speciálně vyrobeného ovladače, kterým může Bee pohybovat.

Bohužel na svých stránkách už nepíše, jak dlouho celá výroba trvala, pokud se ale chcete podívat na fotky, jak vše vznikalo, určitě tam zamiřte. Třeba vás to inspiruje si takového Wheatleyho vyrobit taky!