První pořádné profesionální využití VR zřejmě bude pro Star Wars. Podívejte se na video!

Autor: Radek Smola

Tohle je pecka! "Trials on Tatooine", tak zní název připravovaného Star Wars projektu směrovaný jak na rozšířenou realitu, tak i na použití brýlí Valve/HTC VIVE. Virtuální realita se pořádně rozjíždí a pomalu přestává být pochyb o tom, že by se na technologii nevydělalo.

První pořádné profesionální využití VR zřejmě bude pro Star Wars. Podívejte se na video!

HTC VIVE - jedno z možných zařízení určených pro virtuální realitu pro PC, se podílí na výstavbě reálné interaktivní výstavy Star Wars a také rovnou nové hry. Budete mít možnost si nasadit brýle a ponořit se do oblíbeného světa hvězdných válek!

Potkat naživo R2-D2 nebo si zkusit zabojovat se světelným mečem zní rozhodně lákavě. A je to něco, co si bezesporu chce prostě vyzkoušet každý, kdo miluje svět daleko za hranicí naší galaxie.

Z potvrzených postav na 100 % dorazí Boba Fett, C-3PO a taky droid BB-8. Právě i díky jeho přítomnosti si myslíme, že se projekt bude zaměřovat hlavně na nové filmy i přesto, že název nese odkaz k původní trilogii. Tvůrci vydali na YouTube rovněž další video, ve kterém se můžete dozvědět něco z příprav. A kromě jiného, taky uvidíte další záběry!

Co na to říkáte? Bude virtuální realita propustkou do nových světů? Jaké to štěstí, že žijeme v roce 2016.

Tagy: virtuální realita star wars HTC VIVE

Zdroje:  YouTube.com,The Verge