Příliš odhalený zadek cosplayerky způsobil na conu poprask

Autor: Alžběta Trojanová

Odhalená zadnice je teď předmětem vášnivých debat na Twitteru. Protože co jiného by měl svět řešit.

Příliš odhalený zadek cosplayerky způsobil na conu poprask

Dobře, ruku na srdce, postava Cammy ze hry Street Fighter nemá zrovna cudné oblečení. Její zelené body je tak vysoko vytažené, že zakrývá jen strategicky umístěný proužek uprostřed, zatímco třísla a zadek nechává pěkně odhalené. Nic proti ničemu, jak se ale ukázalo, ne všichni mají stejný přístup.

V rámci conu CEOGaming byla cosplayerka, která si říká Queen Riot, požádána organizátory, aby si nasadila kalhoty. Prý si na ní stěžoval někdo z návštěvníků hotelu, kde se akce konala. Organizátoři conu tak nakonec museli poprosit cosplayerku k nasazení gaťat.

cammy

Děvče to vzalo celkem sportovně, jen poslalo dotyčnému, co si stěžoval, pěkný vzkaz na sociální síti. Poselství samozřejmě zarezonovalo mezi fanoušky a v rámci bouřlivé diskuze vznikl dokonce vlastní hashtag

Není to rozhodně první případ, kdy byla cosplayerka s odvážným kostýmem, nucena změnit oblečení, aby příliš nepohoršovala. Jednou z takových byla svého času Jessica Nigri v kostýmu ze hry Lollipop Chainsaw nebo třeba Adrianne Curry, která si to na Comic Con vyrazila jako Aeon Flux.

cammy

Některé cony tak mají už předu jasně definovaná pravidla, co je vhodné za kostýmy a co ne (včetně délky sukně a podobně). Týká se to především rodinných akcí, na které mohou i děti.