Podívejte se na 10 nejlepších filmových scén před a po virtualizaci.

Autor: Radek Smola

Filmové vizuální efekty zažívají zlatá léta. Filmový průmysl těží z pokročilých metod 3D renderingu a modelování scén stejně jako počítačové hry. Filmaři jsou schopni natáčet scény, které by nikdy nebyly možné. Jak moc zasahuje virtualizace do filmu si leckdy ani nevšimnete. Nicméně to je účel. Oklamat vás.

Podívejte se na 10 nejlepších filmových scén před a po virtualizaci.

Hádat se o tom, které scény ve filmech jsou reálné kulisy a které využívají digitální virtualizaci scény by bylo asi zbytečné. Sami to přeci dokážete odhadnout. Například scény k Pánovi prstenů se točily na Novém Zélandu, no ne? Ve filmu Pi a jeho život jsme zase mohli vidět opravdového tygra. Nebo to je také iluze? Přinášíme vám 10 nejlepších filmových scén před a po virtualizaci!

1. Alenka v řísi divů od Tima Burtona

Alenka se částečně po vymyšlené řísi divů skutečně prošla. Myslíme tím přímo v kulisách. V této části se renderoval pouze strom, pár květin a samozřejmě mraky.

01

2. Hra o trůny

Doposud nechápeme, jak se může herečka ztvárňující Daenerys Targaryen tak láskyplně dívat na svého draka... tedy omlouváme se, na svou zeleno-něco-divno-věc.

02

3. Strážci galaxie

Není nic smutnějšího, než zjistit... že vaší prací je poslušně sedět a nechat se hladit druhým mužem. A ve finále ani ve filmu nebudete vidět. Místo zeleného oblečku dosadí animátoři mývala Rocketa.

03

4. The Hobbit

Natáčení Hobbita byla prý pěkná sranda. Obzvlášť, když byla tenká knížka rozdělena na 3 obrovské filmy. Mysleli jste si, že herci navštívili skutečné filmové kulisy na Novém Zélandu? Ale kde že! Navštívili Los Angeles Green Screen Studio!

04

5. Piráti z Karibiku

Prokletý pirát Davy Jones (chobotničák) vypadá ve filmu sice strašidelně. Ale v motion-capture studiu vypadá jak po nějaké velmi špatné akupunktuře tváře.

05

6. Slavný MATRIX

Samozřejmě nesmíme zapomenout na slavnou scénu, která snad jako první použila ve filmu bullet-time.

06

7. Ještě slavnější Harry Potter

Kolik práce asi dalo udržet se Danieli Radcliffovi na koštěti? Známe odpověď - nulovou práci. Všechno je render. Všechno až na samotného Harryho a koště.

07

8. Pí a jeho život

Mysleli jste si, že by herce pustili jen tak na moře s tygrem? Ani omylem! Tenhle tygr je ochočený virtuální realitou.

08

9. Twilight sága: Stmívání

A máme tu další hlazení mazlíčka. Chudák. Na co tak asi myslel v tom svém předklonu? A co se honilo hlavou samotné Kristen Steward?

09

10. X-Men: Budoucí minulost

Superhrdinské filmy boří rekordy. Deadpool by mohl vyprávět. Nicméně následující ukázka zachycuje 100% nasazení veškeré herecké představivosti.

10

Změnil se váš pohled na filmy po tomto článku? Vůbec bychom se nedivili, kdyby ano. Nelze ale upřít filmovým tvůrcům jak jejich fantazii, tak výborný um, co se týče efektů. Schválně, co přijde za 10 let!

Tagy: VFX na světové úrovni akční filmy VFX

Zdroje:  Vlastní,Bored Panda