Podívejte se, kolik zhlédnutí mají videa od PewDiePie - je to masakr

Autor: Alžběta Trojanová

PewDiePie je prostě případ. Jeho kanál stále dominuje celosvětovému Youtube, a tak číslo 10 miliard zhlédnutí možná není zas tak překvapivé. I tak je to ale brutální číslo. Tak brutální, že je možná těžké si ho představit. Rozhodli jsme se vám tak pomoct.

Podívejte se, kolik zhlédnutí mají videa od PewDiePie - je to masakr

Dobře. Deset miliard. To je zatraceně hodně. Jenže ono se to sice snadno řekne, ale co přesně si pod tím má člověk představit? Není nad to si tak tohle gigantické číslo dát trochu do souvislostí.

Za prvé - kdyby každé video mělo jen jednu minutu, zabral by čas takového počtu zhlédnutí jednomu člověku celkem na 19 000 let. Mimochodem před 19 000 lety tady panovala doba ledová a na Moravě si za dlouhých večerů vyřezávali Venuše. A přitom mohli místo toho čumět na PewDiePie!

pewdiepie

V současné době je na planetě 7 miliard obyvatel - včetně všech dětí, starců, lesních domorodců - zkrátka každého. Podle odhadů lidská populace dosáhne deseti miliard až v roce 2050.

pewdiepie

Kdyby měl za každé zhlédnutí Pews jednu korunu, mohl by si za deset miliard koupit například podnik OKD, zaplatit náklady, co vznikly po propadech v tunelu Blanka, opravit české fakultní nemocnice a nebo třeba získat rozpočet pro ministerstvo kultury na celý jeden rok.

pewdiepie

Jogurtový nápoj na podporu imunity Actimel obsahuje na 10 miliard živých kultur bakterie pojmenované Lactobacillus casei! S každým vypitím jednoho kelímku tak vlastně spořádáte PewDiePieovu kariéru.

pewdiepie


Tak co, závidíte? Nakonec loni si PewDiePie vydělal 185 milionů korun. Na Blanku to sice pořád nestačí, ale stejně pěkné číslo.