Pac-Manovi je 35 let a celý svět slaví s ním

Autor: Inzerce

Pac-Man – jedna z historicky nejznámějších herních postav – slaví 22. května své 35. narozeniny. Protože se tato postava současně v létě objeví na plátnech kin ve filmu Pixely společnosti Sony Pictures, připojuje se tato filmová společnost k velkolepým celosvětovým narozeninovým oslavám. Ve městech celého světa a na internetu se herci z tohoto snímku připojí k filmovým divákům a výjimečným hostům a oslaví toto výročí narozeninovými dorty, hraním videohry PAC-MAN a speciálními akcemi, které se budou v konkrétních městech lišit dle možností. Snímek Pixely bude do českých kin uveden 13. srpna 2015.

Pac-Manovi je 35 let a celý svět slaví s ním

Stejně jako ten, kdo vyrůstal v osmdesátých letech, zachránili i Sam Brenner (Adam Sandler), Will Cooper (Kevin James), Ludlow Lamonsoff (Josh Gad) a Eddie „Fire Blaster“ Plant (Peter Dinklage) svět před zkázou snad tisíckrát – prostřednictvím videoherních automatů a pár mincí. Teď ho budou muset zachránit doopravdy. Když si ve snímku Pixely mezigalaktičtí mimozemšťané chybně vyloží videozáznamy klasických videoher jako vyhlášení války, zaútočí na Zemi s armádou jednotek, která je inspirovaná objekty z klasických videoher. Prezident Will Cooper je tak nucen povolat na pomoc své staré známé z dětství, aby svět zachránili před zkázou, kterou se chystají rozpoutat PAC-MAN, Donkey Kong, Galaga, Centipede a Space Invaders. Připojuje se k nim také podplukovnice Violet Van Pattenová (Michelle Monaghan), specialistka, jež hráčům dodává jedinečné zbraně, určené k boji s mimozemšťany.

Filmoví fanoušci celého světa se mohou k oslavám PAC-MANových narozenin připojit na adrese Facebook.com/PixelsMovie, kde budou moci sledovat a sdílet nejnovější trailer na film Pixely a získají zde také nejnovější informace o vydání mobilní hry Pixels Tower Defense společnosti BANDAI NAMCO Entertainment America Inc., ve které se objeví Pac-Man a celá řada dalších videoherních postav z filmu.

V Tokiu – PAC-MANově rodném městě – se diváci budou moci 21. května 2015 zúčastnit pokusu o překonání rekordu z Guinnesovy knihy rekordů vytvořením největšího obrázku PAC-MANa, skládajícího se z živých lidí. Na akci v Tokyo Tower se ke stovkám filmových fanoušků připojí také herec Šingo Janagisawa a populární komička a fenomén sociálních sítí Naomi Watanabe, aby se společnými silami pokusili vytvořit největšího PAC-MANa vůbec, tvořeného lidmi.

V Chicagu spojí profesor Toru Iwatani, tvůrce PAC-MANa, své síly se společností BANDAI NAMCO ENTERTAINMENT INC. v areálu Level 257, zcela novém zábavním středisku, jež vytvořila společnost NAMCO USA INC., inspirovaném právě PAC-MANem. Pátečního večerního programu, který bude zahájen v 19 hodin místního času, se zúčastní přední osobnosti herního průmyslu, dočkáme se možnosti zahrát si zdarma videohry včetně šance vyzkoušet si legendární 255. a 256. úrovně PAC-MANa, se svou hitovou skladbou PAC-MAN Fever z roku 1982 zde vystoupí také její původní autor Jerry Buckner, člen hudebního dua Buckner & Garcia, a naživo se zde objeví i sám PAC-MAN! Oslavy pokračují dalšího dne, kdy se budou konat diskuse s celebritami, se kterými se návštěvníci budou mít možnost také vyfotografovat, soutěže o ceny a soutěže ve videohrách včetně šance utkat se s legendárním hráčem Billym Mitchellem, prvním člověkem, který kdy v PAC-MANovi získal „dokonalé skóre“.

Ve spolupráci se společností Dave & Buster budou moci ve všech jejích 75 provozovnách po celé Americe držitelé Power Card oslavit tuto velkou událost hrou zdarma na obřím videoherním automatu PAC-MAN BATTLE ROYALE pro více hráčů. Kromě toho se fanoušci po celých Spojených státech budou moci zúčastnit v rámci oslav po celé léto soutěže o tisíce D&B Dolarů.

Ve Velké Británii oslaví PAC-MAN své výročí velice ojedinělou událostí – odstartuje totiž do vesmíru. Jeho pouť bude zaznamenána speciálně upravenou kamerou GoPro a video z ní bude sdíleno na internetu. A ve Španělsku se čtyři nejznámější španělští YouTubeři utkají v PAC-MANovi ve snaze získat uznání všech diváků. Podaří-li se jim zapojit na internetu i naživo do akce své followery, bude jejich videoherní zápolení sledovat současně až 21 milionů diváků.

A konečně v Paříži se v rámci French Open chystá Serena Williamsová, která se ve filmu Pixely v malé roli objevuje, pro svého filmového kolegu speciální pozdrav.

Pixely banner Pacman

Josh Greenstein, prezident celosvětového marketingu a distribuce společnosti Sony Pictures, k oznámení slavnostních akcí řekl: „PAC-MAN je jednou z nejznámějších osmibitových herních postav v historii, takže jsme chtěli být u toho, až se začne prokousávat svou 35. úrovní. Dříve, než se objeví na plátnech kin ve filmu Pixely, pro něj uspořádáme velkolepou globální oslavu narozenin. Jsme nadšeni z toho, že je PAC-MAN součástí tohoto snímku a nemůžeme se dočkat možnosti podělit se letos v létě o jeho herecké výkony s celým světem.“

Profesor Toru Iwatani, tvůrce PAC-MANa, dodal: „Je těžké uvěřit, že od chvíle, kdy jsme stvořili PAC-MANa, uběhlo už 35 let. Bylo pro nás velice vzrušující sledovat, jak ho svět přijal. Jako jakýkoliv jiný umělec jsme i my chtěli stvořit něco, co s námi zůstane, ale tohle předčilo veškerá naše očekávání. Jsem také hrdý na to, že PAC-MAN sehrál tak důležitou roli ve filmu Pixely – vizuální efekty obřího PAC-MANa v New Yorku budou výjimečné, něco takového jste ještě neviděli. Mým narozeninovým přáním je, aby PAC-MAN i nadále rozdával lidem radost.“

Snímek Pixely režíroval Chris Columbus. Autory scénáře jsou Tim Herlihy a Timothy Dowling podle námětu Tima Herlihyho na motivy krátkého filmu, jehož autorem byl Patrick Jean. Producenty filmu jsou Adam Sandler, Chris Columbus, Mark Radcliffe a Allen Covert. Do českých kin distribuuje snímek Pixely společnost Falcon s dabingem ve 2D i 3D. 

Tagy: inzerce

Zdroje:  Inzerce