Nová hra FIFA 2022 nabízí minihry plné korupce, ale i schovávání mrtvých těl dělníků

Autor: Alžběta Trojanová

Norové si dělají srandu ze situace kolem Mistrovství světa ve fotbale v Karatu - ukazují tak parodii na FIFA hru, která je realistická víc než kdy dřív.

Nová hra FIFA 2022 nabízí minihry plné korupce, ale i schovávání mrtvých těl dělníků

V roce 2022 se bude Mistrovství světa ve fotbale konat v Kataru, což se mnohým nelíbí. Důvodů je řada - ať už je to šílené horko, podezření z podplácení, nebo i šílené porušování lidských práv při přípravě stadionu. Odhady jsou, že při současném počtu, s jakým dělníci často umírají, do konce stavby bude mít katarské mistrovství na krku 4 000 mrtvých dělníků z Indie a střední Asie. To je brutální číslo!

A jak se dá s takovými hrůzami nejlépe bojovat? Samozřejmě oficiální šetřením a tlakem mezinárodního společenství… druhá šance ale je, že natočíte vtipné video. Stejně jako norští chlapci a děvčata z NRK Humor s jejich parodií na hry FIFA.

Právě FIFA od EA rok co rok vykřikuje, že realismus je pro ně nejdůležitější. Video, které má tak minihru při které musíte schovávat mrtvá těla pracujících imigrantů, či při které musíte bojovat o život v nebezpečných podmínkách připomíná starou dobrou Českou sodu. Mimochodem nezapomeňte si zapnout funkci titulů (tedy v případě, že nemluvíte plynně norsky).