Nahatý Iron Man, Hulk nebo Daredevil - všichni se svlékli pro časopis

Autor: Alžběta Trojanová

Americký časopis o atletice ESPN má každoroční speciální vydání s názvem The Body Issue, ve kterém nafotí nejrůznější sportovce bez oblečení. Pro letošní rok si pak časopis připravil také speciální stránku, kde se pro ně svlékli i superhrdinové.

Nahatý Iron Man, Hulk nebo Daredevil - všichni se svlékli pro časopis

Časopis stanice ESPN byl před deseti lety na pokraji krachu. Někoho tak napadlo vyfotit nahaté sportovce a udělat z toho speciál podobně jako to má Sports Illustrated se svým plavkovým číslem. Jak se později ukázalo, byl to geniální tah. Časopis se díky tomu vzpamatoval a ve své tradici proto pokračuje vesele dál.

Letos ovšem kromě nabušených koulařek, snowboardistek či tenistů, předvádí také superhrdiny. Časopis se sice prodává na stáncích v USA, ale naštěstí existuje internet, a tak se na obrázky můžete podívat online.

Do čísla se tak svlékli Iron-man, Hulk, velmi vtipně vyřešený Ant-Man, Daredevil, kapitánka Marvel, Medusa, Luke Cage, She-Hulk a Iron Fist. Každého pak nakreslil jiný z autorů - za zmínku stojí Frank Cho, který se ve svalnatých ženských tak nějak vyžívá, nebo Alex Maleev, který loni navštívil Prahu v rámci KomiksFESTu. Jestli vás zajímá tvůrčí proces, jak obrázky vznikaly, mkrněte sem, kde uvidíte i původní skici autorů.