Myslíte si, že je Ocarina of Time těžká hra? A co teprve se zavázanýma očima! Pro tohohle týpka to není problém

Autor: Alžběta Trojanová

Zkoušeli jste někdy hrát hru poslepu? Že to zní šíleně? No, jak se zdá, uživatel Runnerguy2489 vám hravě dokáže, že to jde… když se aspoň chce.

Myslíte si, že je Ocarina of Time těžká hra? A co teprve se zavázanýma očima! Pro tohohle týpka to není problém

Runnerguy2489 má hodně rád The Legend of Zelda: Ocarina of Time. Tenhle titul má prochozený křížem krážem, zkoušel i velmi solidní speedruny. Jeho největším kouskem je ovšem hraní, bez toho aniž by viděl na monitor.

 

Jeho hraní tak dobré, že mu lidé často nevěří, že skutečně hraje po slepu. Ze začátku ve svých videích zkoušel sedět zády k obrazovce, aby lidé viděli, že skutečně hraje. Jenže pak ho podezřívali, že používá zrcadla a nebo že nemá připojený ovladač a všechno hraje někdo jiný.

Pochybovači se tak rozhodně najdou. Na druhou stranu Runnerguy2489 přiznává, že se orientuje hlavně podle sluchu. A vzhledem k tomu, že Zelda má výborně provedený prostorový zvuk, není to úplně šílené. Například Terry Garrett, slepý hráč, si právě Zeldu pochvaluje a sám ji hraje. A není sám - Kanaďan Jordan Verner dokázal hru také dokončit, a to i přes svoje zrakové postižení.

Chce to jen zkrátka hodně trpělivosti!