Microsoft si pěkně naběhnul! Na GDC najal polonahé tanečnice a internet mu to dává sežrat.

Autor: Radek Smola

V době, kdy se každá americká společnost snaží vyhnout konfliktu stran kvůli nadcházející otázce žen v herním průmyslu, příchází hrdinsky Microsoft, aby tuhle diskuzi zase o něco zostřil. Pro vývojáře na GDS v San Franciscu čekala totiž pěkná podívaná! Ženám se rozhodně nelíbila.

Microsoft si pěkně naběhnul! Na GDC najal polonahé tanečnice a internet mu to dává sežrat.

Výjimečná situace je to hlavně, protože samotná Game Developers Conference v San Franciscu hostovala speciální event "Ženy v gamingu". Kde hlavním tématem bylo především vyzdvihování žen jako rovnoceného článku pro herní průmysl. To vše bylo řečeno jen, aby o pár hodin později na Microsoft Xbox párty přišly tanečnice ve školních uniformách.

10349725_1708691506020644_359540675_n

Sexuální zviditelnění žen v tu chvíli odpudilo až tak, že někteří vývojáři okamžitě odešli. Fotky, které zde vidíte, pochází od redaktory Kaminy Vincent z blogu Tin Man Games. Ta rozjela okamžitě na Twitteru šílený hate právě směrem k Microsoftu. A není se čemu divit. Na akci, která se nejdříve tváří, že podporuje maximálně ženy a typické předsudky hází za hlavu, se pak za okamžik využívají ženy k propagaci erotiky. Ironie osudu?

Cd1wc6NUMAEWTWL.jpg large

Pokud jde čistě o nás, my oceníme hezké ženy kdykoli a kdekoli. Nicméně souhlasíme s názory, že si školní uniformu mohl Microsoft trochu promyslet a řekněme, navléci na holky trochu něco serioznějšího. Nikdo totiž nemá nic proti tanečnicím, jako spíše proti stylu jejich oblečení.

Samotný šéf marketingu Xboxu Aaaron Greenberg doslova na Twitter napsal: "Když to vidím, jsem tím velmi zklamán". A aby toho nebylo málo. Někdo tímto přidělal práci rovnou šéfovi celé Xbox divize Philu Spencerovi, který se okamžitě začal omlouvat. Předně proto, že prostě nikdo do poslední chvíle netušil, jak velký povyk celá tato maličkost vyvolá.

Cd1wc6PUAAEP1qw

To je zase telenovela