Lidem řekli, že ovládají hru a tak vraždili. Jednalo se ale o skutečnost. Dostal by Hitman v reálu i vás?

Autor: Radek Smola

IO Interactive, tvůrci hry Hitman, se spojili s YouTubery z Realm Pictures. Vytvořili doposud svůj nejambicióznější projekt. Lidi měli možnost vést Agenta 47 za pomoci příkazů známých z počítačové hry. Stále seděli za obrazovkou počítače, ale mohli říct, aby Agent něco sebral, převlékl se, někoho svázal, omráčil nebo dokonce zabil!

Lidem řekli, že ovládají hru a tak vraždili. Jednalo se ale o skutečnost. Dostal by Hitman v reálu i vás?

Tvůrci celého projektu své oběti dokonale zmátli. Připravili scénu s takovou pečlivostí a s takovou přesvědčivostí, že nebylo možné na první pohled rozeznat reálné herce od počítačové hry. Všemu ještě pomáhal doprovodný komentář samotného Davida Batesona, který je samozřejmě dlouhé roky hlasem Agenta 47.

Realm Pictures dokonce zašli tak daleko, že nechali hráče několikrát zmáčknout spoušť. V průběhu mohli navést Agenta k pušce, kterou zároveň bylo možné hacknout. Jakmile tak udělali, získali nad ní kompletní kontrolu a mohli sami zavraždit některé herce.

Jak byste se cítili vy, kdyby vám někdo po takovém zážitku řekl, že to bylo doopravdy? Samozřejmě se v tomto případě nikomu se nic nestalo. Tým Realm Pictures je složen z šikovných herců a celý plán byl opravdu dlouho připravován. Výsledek tomu ale odpovídá. Samotné sledování, jak si lidé poradí je napínavý a zajímavý.

agent3

Existuje také Film o Filmu - jak se celá věc natáčela a připravovala. Koho zajímá zákulisí takové tvorby, rozhodně by neměl video minout!

Tagy: YouTube real Hitman prank

Zdroje:  YouTube.com