Koho z videoherních postav byste si vzali jako chůvu pro své děti

Autor: Alžběta Trojanová

Možná, že si někteří čtenáři pro tuhle hypotetickou situaci budou muset představit, že vlastně mají děti. Každopádně je to jasné. Párek malých křiklounů, jeden večer volna, abyste konečně mohli po milionu let do kina – kdo z herních postav se vám nejlépe postará o děti?

Koho z videoherních postav byste si vzali jako chůvu pro své děti

Tali'Zorah – Mass Effect

Tahle mladá mimozemšťanka možná nikdy výrazně neprojevovala mateřské pudy, ale má jednu zásadní výhodu oproti všem ostatním. Nosí neustále skafandr. Proč se to hodí? Jednoduché! Kdo jiný by měl vyměňovat plínky, než ten, kdo má kvalitní HEPA filtr přes obličej!

 

GLaDOS - Portal

Chůvičky

Možná si říkáte, proč pouštět tuhle psychopatickou umělou inteligenci poblíž vašich dětí. Je to ale ve skutečnosti jednoduché. Nejen, že vaše ratolesti zabaví nějakou tou hrou, co podporuje rozvoj, ale GLaDOS nenápadně také otestuje jejich schopnosti. A co víc – na závěr zazpívá hezkou písničku. Pozitivní motivace pomocí koláčů je pak samozřejmě jasná ukázka znalosti dětské mentality.

Abe - Abe's Oddysee

Chůvičky

Trochu nešikovný, trochu oslizlý, ale vždy přátelský! To je Abe z Abe's Oddysee. Proč se zrovna on hodí perfektně na roli chůvy? Tak za prvé – mlčí. Když mu tak děcka prozradí nějaké to špinavé rodinné tajemství, nikde ho nerozkecá. A ke všemu se nemusíte bát, že by se děti s Abem ztratili. Jeho schopnost najít a přivést do bezpečí je prostě tak nějak vrozená.

Mama – Cooking Mama

Chůvičky

To je strašné cheatování toto! Samozřejmě, že na péči o vaše dítě se perfektně hodí postavička věčně usměvavé pilné maminky z Cooking Mama. Na samotné hlídání ji sice moc neužije, ale dobré svačinky a příjemnou náladu rozhodně přinese do celé rodiny!

Lee – The Walking Dead

Chůvičky

A na závěr samozřejmě jasná volba – i když to tak jednoduché nebylo. O pozici náhradního starostlivého otce se nám tu prali hned dva kandidáti. Joel z The Last of Us a Lee. Jenže vzhledem k tomu, že Joel uspěl až na podruhé a navíc je to většinu času pořádný bručoun, dáváme přednost charismatickému Leeovi. Úplná švanda s ním není, ale o děti se postarat umí. A to je hlavní.

A koho byste si na hlídání pozvali vy?