Každý, kdo veřejně vystoupí proti Nintendu, přijde o levely a zablokují mu účet! Taková je nová teorie.

Autor: Radek Smola

Neuvěřitelná šikana ze strany společnosti Nintendo probíhá už několik měsíců na sociálních sítích. Předně pak se hrou Super Mario Maker, která je děsně populární v americe mezi streamery. Existuje řada skvělých amatérských i profesionálních level-designérů. David “GrandPOObear” Hunt je jedním z nich. Slavný speedrunner a návrhář úrovní však přes noc přišel o všechny své levely. A může za to právě Nintendo.

Každý, kdo veřejně vystoupí proti Nintendu, přijde o levely a zablokují mu účet! Taková je nová teorie.

Z počátku to vypadalo jako nedorozumnění. Znáte to, když pojmenujete level jako “Pile of Poo-POOgatory”, nevidíte na něm nic špatného. Administrátoři si však slovo "poo" spletli doslova s anglickým ekvivalentem "hovínko". Označili level tedy za závadný a skryli ho.

Poo zde ovšem neoznačuje exkrement, ale zkratku přezdívky samotného streamera z "GrandPooBear". Hráč okamžitě zavolal na zákaznickou podporu, kde během několika minut zjistil, že "momentálně s tím nikdo nic dělat kvůli špatnému systému nemůže". Nintendo tak předalo žádost speciálnímu týmu, který řeší právě skryté úrovně a ti začali problém řešit. Stalo se neuvěřitelné. Po pár hodinách skutečně Nintendo zavolalo Davidovi zpět s informací, že se omlouvají a že je úroveň opět dostupná.

Tady by měl Davidův příběh skončit. Nezapomeňte však, že jde o NINTENDO. Jaké je překvapení, že druhý den David přišel k prázdnému účtu? Všechny jeho úrovně byly pryč. Napříč tomu, že mu byl sdělen přesný opak. Teorie komunity? Viděli jste videa výše? David několikrát zmínil, že hovor poslouchá více jak 300 lidí živě a právě to by mohl být pro Nintendo problém. Jak ho vyřešit? Jednoduše zabanuje problematický článek, který se jim nehodí.

Že skutečně jeho levely ani jeho účet nejsou označené jako podvodné či problematické se přesvědčil David v dalším hovoru na podporu. "Nevidím zde nic u vašeho účtu poznamenáno, cheatování nebo ne, to co se vám stalo je divné. Měl byste mít všechny úrovně dostupné.", řekla zákazníku operátorka a po krátké výměně kontaktů zavěsila.

Zákaznické centrum Davida ujistilo, že přesune problém znovu výše, ale bude to nějakou dobu trvat. David však žádal o zrychlené jednání, protože ho již tento pátek čeká charitativní stream a s 0 hvězd a s žádnými úrovněni prostě v Super Mario Makeru nic neznamenáte ani znovu nenahrajete. Právě jeho skvělý a oblíbený level měl být součástí onoho livestreamu, což prozatím padá do neznáma.

David se cítí být terčem, společně s dalšími více než 300 YouTubery a Twitchery. Chápeme proč. Nintendo zabíjí komunitu. Nejdříve zakázalo YouTuberům monetizovat videa, následně zavedlo 80% strhnutí z reklam na videích a nyní již blokuje celé kanály nebo maže lidem uživatelské úrovně. Mimochodem, Nintendo se zatím k žádným z incidentů oficiálně nevyjádřilo a mlčí!

nintendo_scr01

Kdy dostane Nintendo rozum?