Jak by vypadaly hrdinky z her, kdyby pořádně baštily

Autor: Alžběta Trojanová

Ženy zkrátka musí být v dnešní době jako lunt. Nějaký ten tučík nebo nedej bože nadváha se nedopouští. Situace ovšem vede k nepříjemným vedlejším efektům, jako jsou poruchy příjmu potravy.  A to už je vážná věc. Na stránkách o bulimii se tak s tím rozhodli bojovat originálním způsobem.

Jak by vypadaly hrdinky z her, kdyby pořádně baštily

Na stránkách bulimia.com se rozhodli vzít slavné ženské hrdinky z her a ve Photoshopu je upravit tak, aby měly míry průměrné Američanky. Výsledek má poukázat na rozdíl mezi tím, jak média zobrazují ženy versus jaká je realita.

bulimia

Samozřejmě by se o tom celé dalo polemizovat, protože co je přesně reálná postava? Nakonec taková Cortana je zkrátka jen hubená holka - a tvrdit o štíhlých děvčatech, že nemají reálnou postavu je nesmysl. Problém ovšem je, že ženy s trochou toho kila navíc jsou ve hrách zatraceně vzácné zboží. Vzpomenout tak můžeme na Fat Princess nebo Ellie z Borderlands, tím ale výčet v podstatě končí. Nadužívání (mnohdy anatomicky nereálných) hubených postav tak může negativně ovlivnit mladé hráčky. Kampaň tak může mít smysl.

bulimia

Určitě je ale zajímavé uvést srovnání velikosti průměrné Američanky a Češky. Zatímco v zámoří jsou ženy vysoké jenom 162 cm a v průměru váží 75 kilo, u nás je průměrná Češka o dva centimetry vyšší a celých 7 kilo hubenější.

Více fotek najdete v galerii:

I tak jsou obrázky zajímavé. Klobouk dolu grafikovi, popravdě některé postavy vypadají po úpravě líp, než když byly kost a kůže (třeba taková Sonya Blade vlastně jako baculka  vůbec není špatná). Takže za nás ve výsledku zajímavý projekt.