Herní platforma ve velikost kreditní karty aneb Tetris do každé peněženky!

Autor: Zuzana Cinková

Jezdíte tramvají, metrem či autobusem, ale nebaví vás se dívat z okna, či vás nezajímají sociální sítě a jste tak trochu hipster? Tak sáhněte do peněženky a vyndejte malinkatý Tetris, jenž vás může doprovázet kamkoliv na vašich cestách.

Herní platforma ve velikost kreditní karty aneb Tetris do každé peněženky!

Kevin Bates vyrobil před třemi lety vizitku s funkčním Tetrisem, aby ukázal své dovednosti potencionálnímu zaměstnavateli. To ještě netušil, jak se jeho výtvor stane virálním na internetu. Nyní se mu podařilo získat oficiální licenci a na světě je vizitka, na níž můžete hrát Tetris i vy a to za 60 dolarů.

Původní verze měla pouze 1,6 milimetru tloušťku, finální produkt má 5 mm, aby se daly na kartu umístit fyzická retro tlačítka a plast, jenž chrání elektroniku před vnějšími vlivy. 

qsqetjdkavo0upwl9cvf (1)

Tetris má 15 klasických levelů, jenž většinu známe z našich mladých let. Na zařízení naleznete 1-bit OLED display s rozlišením 128x64 pixelů, což je více pixelů, než měla původní verze na Game Boy. Hra je i ozvučena, ale zvuk se dá vypnout. A samozřejmě se neukládá postup, musíte vše dokončit na jeden zátah, zvládnete to v době dnešních her, jenž vás vodí za ručičku?

tetris do penezenky

I když si každý můžeme pořídit obyčejný Tetris do mobilu, tak tohle je něco, co vám jej prostě nenahradí. Fyzická tlačítka jsou pro prsty příjemnější a pohodlnější a vy se k tomu můžete cítit pořádně hipstersky. Škoda, že si na tomto zařízení nemůžeme zahrát více her, jenž bylo původně oznámeno, ale nakonec se vývoj nedotáhl do konce. Aktuálně zařízení není ještě dostupné, ale lze si jej předobjednat.

tetris do penezenky

Tagy: peněženka hipster tetris Mini

Zdroje:  Gizmodo.com