Háčkování není pro sralbotky – aneb 6 let života v čudu kvůli Mario dece

Autor: Alžběta Trojanová

Když se řekne háčkování, každý si představí roztomilou babičku, jak se snaží uháčkovat třicátou pátou dečku na čajovou konvici. Tohle ovšem není ten případ. Mluvíme totiž o dece velké skoro 2 metry na 2 metry uháčkované 31letým Norem. Vlastně nevíme, co víc z toho zní šíleně.

Háčkování není pro sralbotky – aneb 6 let života v čudu kvůli Mario dece

Fajn. Takže ještě jednou. Jistý Kjetil Nordin z Norska strávil v průběhu šesti let neskutečných 800 hodin (tedy zhruba 4 dohrané Zaklínače) háčkováním dečky o rozměrech 180 x 220 cm. Tématem byla mapa ze Super Mario 3. Tenhle trpělivý Nor byl dokonce tak oddaný své práci, že když zjistil, že použil špatnou barvu vlny, celý segment vypáral a začal na novo, což ho stálo celý týden práce! Na deku použil 100 klubek vlny.

Jestli tohle zní jak z rádia Jerevan, připravte se, bude hůř. Během své práce totiž Norek stihnul být až neskutečně produktivní. Údajně vyhrál šampionát ve sky divingu, získal dva tituly na vysoké škole a ještě uháčkoval nějaká zvířátka pro rodinu. Zdroj už ovšem neuvádí, kolik měl za těch šest let holek. Měli bychom skoro jeden tip. Ale ve výsledku klobouk dolů, chlapec je to šikovný a dečka vypadá měkoučce.