GALERIE: Jak se dělá cosplay, když to neumíte

Autor: Alžběta Trojanová

Možná kolem vás proběhly obrázky cosplay kostýmu Geraltky, který jsem připravovala ve spolupráci se Cenegou Czech (pokud ne, další obrázky jsou na konci článku). Jestli vás tak zajímá, jak to celé vznikalo, mám pro vás tuhle malou galerii s pár informacemi o celém procesu.

GALERIE: Jak se dělá cosplay, když to neumíte

Samotný nápad jsem měla v hlavě už delší dobu. Geraltův oblek ze Zaklínače 3 je natolik upnutý, že ženská verze prostě musí fungovat dobře. Problém je, že jsem profesionální prokrastinátor. Když nemám deadline, jako by ta daná věc neexistovala.

Naštěstí se ozvala Cenega, český distributor Zaklínače, jestli bych nechtěla udělat nějaký cosplay pro ně. Nebyli si úplně jistí celým tím přehozením pohlaví, a tak jsme se domluvili, že kromě Zaklínačky udělám i Ciri. Oni zaplatí výdaje, já to vyrobím. Pěkná dohoda. Škoda, že moje zkušenosti s výrobou kostýmů moc velké nebyly. V duchu Dunning-Kruger efektu jsem ale byla přesvědčená, že to nebude problém.

Zaklínač

No a hned první problém nastal u Ciri. Nechtěla jsem sama vyrábět korzet, ale ty kupované úplně nevystihovaly to, co měla ona. Rozhodla jsem se tak koupit černý korzet a nabarvit ho ručně akrylovými barvami (později v kombinaci s barvami přímo na kůži).

zaklínač WIP

Výsledek se povedl.

zaklínač WIP

Další problém byl Geraltův hrudní plát. Původní plán byl udělat to z EVA foam (u nás se dá sehnat pod označením moosgummi), což je taková pěna, která mění tvar, když se zahřeje. V tutoriálech to vypadalo jednoduše. Realita byla ale samozřejmě jiná. Proběhlo několik pokusů, abych zjistila, že to nikam nevede.

zaklínač WIP

Prohledala jsem tak internet a našla super pseudokožený rolák. Stačilo ho nabarvit (jen nebylo jasné, jestli dorazí včas, naštěstí Amazon zbytečně plašil).

 

zaklínač WIP Mimochodem límec je vycpaný tenkou moosgummi a švy jsou namalované.

zaklínač WIP

Další částí kostýmu je samozřejmě kroužková zbroj. Původní plán bylo udělat to jako Geralt ve hře. Plátno s potištěnou texturou. Přítel ale do mě rýpal, že to bude vypadat blbě. Našla jsem tak obchod Drakkaria, kde kroužkovku prodávali. Když jsem tam ale přišla, dali jsme se do řeči a domluvili se, že mi s touhle částí kostýmu pomůžou – což se nakonec ukázalo jako skvělá věc.

zaklínač WIP

Kroužkovanou část trupu mi přišli na můj korzet.

zaklínač WIP

Já jsem pak vzala opět tenké plátky moosgummi a obalila je umělou kůží.

zaklínač WIP

To jsem pak ručně sešněrovala konopným provázkem dohromady.

zaklínač WIP

Korzet se pak přetahuje přes hlavu, kroužkovaná část zezadu funguje jako dvířka, kterými se schová šněrování původního korzetu. Všechno je pak pěkně upnuté a drží na místě (a já nemůžu dýchat).

zaklínač WIP

Další průser byly rukavice. Opět jsem byla přesvědčená, že to zmáknu levou zadní ručně ušít. I když jsem v životě nešila. No, po třiceti rukavicích jsem konečně uznala, že to asi nedám.

zaklínač WIP

Koupila jsem tak kožené rukavice ve výprodeji, slepila to všechno dohromady a nabarvila barvou na kůži.

zaklínač WIP

Mimochodem ta původní fialová barva pouští. A kvůli pásku kolem zápěstí se do nich skoro nejde dostat. Ale hlavně, že vypadají dobře.

zaklínač WIP

Poslední velký boj byl nakonec kovový pásek, co má Ciri. Přítel mi udělal ve 3D model, ten jsme nechali vytisknout na 3D tiskárně. Jednu malou plošku, druhou větší. Nakoupila jsem různé hmoty, abych zjistila, že otisky jdou pěkně blbě. Tak jsem koupila silikonovou hmotu na tvorbu formy. Abych zjistila, že to vůbec nepomohlo.

zaklínač WIP

Nakonec jsme nechali vytisknout celý předek pásku na 3D tiskárně. To už jsem byla dávno přešvihnutá za původním rozpočtem. Ale chtěla jsem to mít pěkné, a to mě motivovalo.

2015-04-25 19.17.49

Co se týče prošívanice, ta vznikla úplně náhodou a na poslední chvíli. Našla jsem v jednom second-handu super svetr. Stačilo ho ušpinit a ustříhnout.

zaklínač WIP

Výsledek nakonec považte sami. Jak se zdá, podle těch reakcí ty nervy stály za to. Jinak děkuju také české cosplay komunitě, jejichž blogy mi dost pomohly. Příště už snad budu trochu chytřejší!

  Zaklínač

Zaklínač

Zaklínač

Zaklínač

Zaklínač

Tagy: Zaklínač cosplay

Zdroje:  Archiv