Fanoušek s amputovanou rukou dostane bionickou paži, která vypadá jak Big Bosse

Autor: Alžběta Trojanová

V životě se vám může stát spousta špatných věcí. Třeba díky tragické nehodě přijdete o ruku a nohu. Co takovou hroznou zprávu může alespoň trochu zmírnit? Bionická paže ve stylu Metal Gearu!

Fanoušek s amputovanou rukou dostane bionickou paži, která vypadá jak Big Bosse

Konami spojilo síly spolu s Alternative Limb Project a vytvořili Phantom Limb Project. Pomocí téhle akce plánují vytvořit bionickou ruku a nohu pro 25letého Jamese Younga, který končetiny ztratil při vlakovém neštěstí.

bionic

James je zarytý fanoušek her – dokonce do takové míry, že i navzdory nehodě zvládl ovládat hry jen pomocí jedné ruky (taky vás zajímá jak? Druhou páčku ovládal pusou!). Zdál se tak jako ideální kandidát v rámci Phantom Limb Project.

bionic

Jeho nová končetina by tak měla být upravená, aby s ní nejenom dokázal hrát hry, ale vůbec naplno užívat života. Vzhled pak má připomínat Snakovu umělou ruku, i když rozhodně ne v naprosto stejné podobě. Autoři ruky si spíš vezmou pouze inspiraci. Důležité je, aby se líbila Jamesovi a aby byla praktická a funkční.  Novou končetinu by pak měl dostat James v lednu příštího roku.

Pokud vás projekt zajímá, mrkněte na oficiální blog.