Fanoušek přemluvil původního herce Ezia k předabování Assassin's Creed Chronicles

Autor: Zuzana Cinková

Pokud jste hráli hru Assassin's Creed Chronicles: China, tak jste si museli všimnout, že Ezio nemá hlas, jenž měl v předchozích dílech. To se nelíbilo YouTuberovi Loomerovi, a tak se to rozhodl změnit.

Fanoušek přemluvil původního herce Ezia k předabování Assassin's Creed Chronicles

Loomer kontaktoval herce Rogera Craiga Smitha, který propůjčoval hlas Eziovi v předchozích dílech. Poprosil ho, zda by mohl předabovat pasáže v Assassin's Creed Chronicles, kde starý Ezio učí mladou čínskou asasínku Shao Jun boji. Roger souhlasil a společně dali dohromady video, ve kterém zní Ezio konečně tak, jak má.

Zajímavostí je, že aby Loomer dokázal udržet vazbu se sérií Assassin's Creed, vymyslel velmi originální vysvětlení, proč Assassin's Creed Chronicles obsahuje jiný hlas Ezia a proč se Ubisoft rozhodl Rogera ke cameu přizvat. Může za to samozřejmě Abstergo Industries, které se snaží modifikovat vzpomínky Animusu. A tak, když ve videu slyšíte větu: "a message from Erudito... see what they have left out" (zpráva od Erudia, podívej co vynechali). Je to zpráva od asasínského hackera, který vám zasílá správnou verzi vzpomínky.

Loomer za tohle sklidil na scéně nemalý "potlesk" a sám Roger Smith se trochu přiznal, že za ty čtyři roky ztratil dialekt: "Nahrávky jsem udělal bez pomoci Amandy Wyatt, Ida Darvishe a Petera Arpesella, bez všech těchto lidí by Ezio neexistoval. Takže pokud jsem zkazil akcent či nevyjádřil myšlenku přesně, všechno to jde na mě!"

Existuje nějaká hra, která změnila dabéra a vy byste si ho přáli vrátit?