Byla spuštěna platforma YouTube Gaming, přímý konkurent Twitch.tv

Autor: Zuzana Cinková

Po otestování tisíci uživateli YouTube konečně vypustil tento týden do světa službu YouTube Gaming. Ta filtruje z YouTube pouze herní obsah a umožňuje streamovat hry.

Byla spuštěna platforma YouTube Gaming, přímý konkurent Twitch.tv

YouTube Gaming výrazně zjednodušuje streamování. Uživatelé již nemusí své živé přenosy plánovat, můžou je spustit kdykoliv se jim zachce a jejich diváci mohou zasílat peněžní částky jako vyjádření podpory. Lze streamovat až v 60fps a 1080p. Samotné živé přenosy se vzhledově příliš neliší, chat je napravo vedle okna se hrou, naleznete tam i popis a doporučená videa. Od své konkurence se odlišuje podporou HTML 5, Twitch stále využívá Flash pro přehrávání videa. YouTube vám video ze streamu okamžitě uloží na kanál, na rozdíl od Twitch, kde se většinou záznamy mažou.

youtubegaming_stream

YouTube již dříve umožňoval stream videoher, ale stále byl oproti Twitch.tv, který stojí v čele streamování her, v pozadí. Dokonce se samotný YouTube pokoušel Twitch koupit, ale bez úspěchu, získal jej Amazon za miliardu dolarů.

Dále je novinkou řazení podle her, takže si jednoduše vyberete kartu své oblíbené hry a můžete si procházet recenze, let's play, walktrough, kdo hru aktuálně streamuje a další formáty videí. Karet her má být údajně přes 25 000.

YouTube Gaming nezůstává pouze u PC, aplikace vychází i pro iOS a Android, ale my si budeme muset ještě chvíli počkat, pro náš trh zatím dostupná není.

Tagy: konkurence YouTube Twitch youtube gaming

Zdroje:  YouTube,youtube gaming