Autor Hry o trůny je naštvaný, že seriál Cizinka nedostal nominace na cenu Emmy

Autor: Alžběta Trojanová

Minulý týden se odhalili nominace za nejlepší televizní produkci. Cizinka ostrouhala a někteří její fanoušci se hněvají.

Autor Hry o trůny je naštvaný, že seriál Cizinka nedostal nominace na cenu Emmy

Cizinka je ten typ seriálu, který když začnete popisovat někomu, kdo ho neviděl, nejspíš si začne ťukat na čelo. Mladá zdravotní sestra těsně po skončení druhé světové války jede do Skotska hledat cestu ke svému manželovi, s nímž se během války neviděla. Během jejich cest po kraji sáhne na magický kámen a je přenesena do poloviny 18. století.

outlander

Tady se to samozřejmě hemží zdatnými skotskými samci a také shodou okolností zlým kapitánem, který jako by z oka vypadl jejímu manželovi, který zůstal zmatený ve Skotsku o století a půl později.

outlander

Můžete si o seriálu myslet cokoliv (například, že scénář je místy dost naivní), ale jedno se mu musí nechat – kameru a výpravu má naprosto úžasnou. To samé platí i o hlavních představitelích a jejich hereckých výkonech. No a právě to si myslí i G. R. R. Martin – tedy autor předlohy, podle které je natočený seriál Hra o trůny. Jak se zdá, Cizinka ho oslovila a to, že herci ze seriálu nedostali nominaci, zjevně nesl těžce.

outlander

Na svém blogu se v rámci diskuze o nominacích Emmy souhlasil s diskutérem, který se cítil pobouřený, že se na tenhle seriál zapomnělo. Přesněji pak uvedl, že všichni hlavní představitelé jsou skvělí, především pak Tobias Menzies ve své dvojroli Franka a Černého Jacka.

No, nezbývá než souhlasit, Georgi! Třeba to příští rok porota bude cítit stejně.