10 tváří Geralta – jak se měnil Zaklínač v průběhu času

Autor: Alžběta Trojanová

V úterý vyšel Zaklínač 3, a tak je článků o téhle hře snad milion. Přesto nám snad jeden ještě odpustíte. Ostatně určitě jste si toho museli taky všimnout. Udržet Geraltovi jednu podobu obličeje je, zdá se, úplně nadlidský výkon. Pokud se tak ztrácíte v tom, jak vlastně Bílý Vlk vypadá, máme tu pro vás malého průvodce zaklínačskými ksicht… eh… tedy obličeji.

10 tváří Geralta – jak se měnil Zaklínač v průběhu času

Tvrdé začátky

Zde můžete vidět Geralta z prvního dílu. Herní model vs artwork jsou samozřejmě velký rozdíl, nakonec před osmi lety bychom nečekali ani nic jiného.

witchbich1

Geralt tu má ještě po vzoru knihy rozpuštěné vlasy a upřímně – v očích trochu toho východoevropského junáka. Obléknout do tepláků s proužkem, ostříhat na krátko a může si jít podat ruku s Niko Bellicem. Ne, že by na tom ale bylo něco špatně. Tak nakonec je to přece Polák, že?

witchbich1

Zaklínač 2: Vrahové králů

Druhý díl prodělal dramatickou změnu, kterou někteří fanoušci doteď nelibě nesli.

witchbitch2

Geralt si uvázal navzdory nejsvětějšímu kánonu – knihám od Spakowského – culík (!!!). I když šlo o decentní culíček s mulletem vzadu, škody byly nenávratně napáchány.

witchbitch2

Možná i proto měl tolik typů obličeje, popravdě sami se ztrácíme, co nakonec šlo do finální hry a co zůstalo jen v konceptech.

witchbitch2

Jedno je jisté – ostrý nos zůstal, na některých plakátech trocha té východní Evropy taky.

witchbitch2

Herní model z Enhanced Edition už ale definitivně zapadá do kategorie: sexy Zaklínač.

witchbitch2

Zaklínač 3

Geralt zestárnul, nebo tedy vlastně ani ne. Jen mu narostly šedá fousiska a to zkrátka mate. Přesto se v prvním GCI traileru od polské společnosti Platige Image jedná o regulérního dědu. Nemáme s tím problém, popravdě víc důchodců ve hrách by alespoň trochu rozčíslo vodu těch 40+ sexy strnišť, co teď převládají.    

witchbitch3

Samotný herní model zachoval ostrý nos, trochu těch šminek pod očima, aby to vypadalo dostatečně cool, zkrátka vzhled = ten nejtěžší západoevropský krasavec, co může být. Perfektně vysoustružená tvář modela.

witchbitch3

Nám to samozřejmě nevadí, na druhou stranu sám Sapkowski měl trochu hokej, jak s tím Zaklínačovým vzhledem vlastně bylo. Většinu času je popisovaný jako nepříjemný chlapík, ale stačí, aby se okolo něj ochomýtla nějaká ta samička (nejen lidská) a už byla ruka v rukávě.. slušně řečeno.. ehm. Takže vlastně proč ne.

witchbitch3

Další novou podobu nakonec dostal Zaklínač k launch traileru A Night to Remember. Všechny základní rysy tady jsou – ostrý nos, huňaté obočí, velmi decentní velikost koutů, kterou by mu každý druhý mužský v jeho věku záviděl. I tak je ale jasné, že se zkrátka jedná o někoho jiného. Nás neoblafnete!   

witchbitch3