Uwe Boll všechny poslal do pr**le

Autor: Alžběta Trojanová

Uwe Boll je figurka sama o sobě. Tenhle chlápek dokázal zprznit snad všechny zajímavé herní filmové adaptace a dal vzniknout takovým exkluzivním kouskům, jako je Bloodrayne, Alone in the Dark a nebo Ve jménu krále: Dungeon Seige. A protože nejsme dostatečně vděční za jeho kinematografický přínos, má pro nás ještě jeden vzkaz.

Uwe Boll všechny poslal do pr**le

Uwe Boll je mor. Možná to vidí jinak fanoušci festivalu Otrlého diváka, ale obyčejnému milovníkovi her se z toho jména kroutí nehty na nohou. Tenhle chlápek dokázal vyprodukovat neuvěřitelné množství debilních filmů – a to jen díky díře v německém zákoně, která mu umožňovala na takových snímcích vydělávat solidní množství pěnez.

Němci se naštvali, zákon upravili a Uwe byl nucený změnit strategii. Jako správný byznysmen to tak zkusil s crowdfundingem, který je teď pochopitelně v kurzu. Jenže poté, co ani po třetí neuspěl se svojí kampaní, přišel se vzkazem od srdce. Pěkně nás všechny poslal do míst, kam slunce nesvítí. Nejspíš se jedná jen o zoufalý pokus, jak na sebe upozornit, každopádně dík, Uwe! Ty běž taky...