Studie mluví jasně - navážíte se při hraní do holek? Jste loseři.

Autor: Alžběta Trojanová

Proč vlastně má někdo potřebuju urážet spoluhráče? Co je k tomu vede? Stačilo si pustit záznamy z hraní Halo 3 a bylo jasno!

Studie mluví jasně - navážíte se při hraní do holek? Jste loseři.

Je to vlastně docela zajímavé, když si někdo dá tu práci a celou situaci dokáže až obsesivně do detailu rozebrat. Takovým příkladem je určitě studie Insights into Sexism, kterou si celou můžete přečíst zde.

V té se dvojice výzkumníků Kasumovic a Kuznekoff vrací k dva roky starým záznamům 163 odehraných zápasů v Halo 3. V 81 z nich pouštěli autoři do voice chatu ze záznamu hlas chlapíka, v 82 zbylých zase hlas ženské. Hlášky byly většinou neutrální, jako například "Tahle mapa je dobrá." nebo "Dobrá hra, všichni!". Pak už jen stačilo sledovat reakce okolí.

 

Alernativní způsob, jak se vypořádat s trolly nabízí novinářka Alanah Pearce.

Po pečlivém prostudování přišli autoři na zajímavý jev. Zatímco mužský hlas dostával mnohdy pozitivní ohlas od ostatních spoluhráčů i v případě, že hrál špatně, nahrávka dívčího hlasu na sebe naopak strhla vlnu kritiky. Teď ovšem přijde překvapení! Špatný výkon nejčastěji kritizovali ti, kteří si sami vedli mizerně! Naopak hráči, kterým šlo hraní velmi dobře, nabízeli ženskému hlasu podporu podstatně častěji než hlasu mužskému.

Celá studie je rozhodně zajímavá, a pokud máte volnou chvíli, mrkněte na ní.