O velkých prsou v Dead or Alive

Autor: Alžběta Trojanová

O tom, jak vypadají ženské hrdinky ve hrách, se poslední dobou hodně mluví. Jak to ale bude u bojovky, kde šlo vždycky o pořádně naditý výstřih?

O velkých prsou v Dead or Alive

Tlak na vývojáře v otázce vzhledu ženských postav je poslední dobou čím dál tím silnější. Blizzard se například na popud fanoušků rozhodnul přidat nabušenou frajerku Zaryu do chystané MOBA střílečky Overwatch, tvůrci chystaného nového dílu Mortal Kombat zase změnili podobu Kitany, aby měla trochu realističtější poměr těla.

Co ale hra, která byla svými prsaticemi opravdu proslavená? Vždyť Dead or Alive je natolik spojené s odhalenými děvčaty, že z toho vzniklo i několik spin-offů, které jsou v podstatě jen o bikinách a houpajícím se poprsí.

ibcSFtl4OaTr8N

Studio Team Ninja, které za sérií Dead or Alive stojí, má v tomhle jasno. Velká prsa, která popírají zákony fyziky z bojovky rozhodně nezmizí. Nakonec autoři to přiznali v rozhovru pro web Gamezone.com, kde jasně uvedli, že se nesaží o realistické ztvárnění postav. Ať už jde o ty ženské, nebo mužské.

"Když se podíváte na hry jako je DoA, jakmile zapnete hru, musí vám být jasné, že jedná o velmi specifický svět. Není příliš těžké vidět, že to má jen málo společného s tím reálným. Naše hrdinky, hrdinové, ale i prostředí, se nedá srovnávat se skutečností. Myslíme si, že tak máme právo v našem fantasy světě předvést krásné postavy, jak uznáme za vhodné. " 

- Tom Lee, kreativní ředitel Team Ninja

Další argument, který padl ze strany autorů, byl především o tom, že rozhněvaní fanoušci by neměli ničit autorské vize studia jen proto, že s nimi nesouhlasí. Jak to vidíte vy? Zahlasujte v naší anketě!

Prsa

Anketa již skončila.

Výsledky ankety

  1. Měly by hrdinky Dead or Alive mít menší poprsí?
    • ANO (12.0 %)
    • NE (87.9 %)

Poslední díl bojovky Dead or Alive 5: Last Round vyšel 20. února na konzole Xbox 360, PS3, PS4 a Xbox One. Koncem měsíce by hra měla vyjít pro PC.