Nejlepší videoherní kozy!

Autor: Alžběta Trojanová

Myslím, že nadpis říká vše - pojďte se s námi podívat na výběr těch nejlepších videoherních koz.

Nejlepší videoherní kozy!

Kozy jsou krásné… To je prostě fakt. Krom toho jsou navíc ale i neskutečně užitečné - poskytují maso, mléko je bohatým zdrojem mastných kyselin, vitamínů, minerálních látek a stopových prvků, kůže je perfektní na výrobu rukavic a takový mohér pochází právě z kozí srsti. Takže… proč nedat kozám trochu té pocty, kterou si zaslouží? Nakonec podle čínského kalendáře máme pořád ještě rok dřevěné kozy…

Naštvaný kozel - Broken Sword: The Shadow of the Templars

kozy

Adventura z roku 1996 potrápila hlavu nejednomu hráči - a na úkol s naštvaným kozlem, kterého byla třeba obejít, doteď řada hráčů vzpomíná s nelibostí. Hádanka byla dokonce tak těžká, že má svojí wikipedia stránku!

Satyr - God of War

kozy

Kozičky nemusí být jen rozkošná chlupatá stvoření, ale dokážou být také pořádně nechutné a nebezpečné. Nakonec vezměte si třeba takové Satyry ze série God of War. Trochu vlastní ztracování řecké mytologie…

Khazra - Diablo

kozy

Do naprosto stejné kategorie spadají i démoničtí Khazrové ze série Diablo. Tyhel potvroy na dvou nohách a s kozí hlavou také nepatří mezi nejpřátelštější podobu tohohle zvířátka.

Franka, bojová koza - The Elder Scrolls V: Skyrim

 

Kozy ve Skyrim jsou většinou velmi přátelská stvoření. Jen málokdy se pustí do boje s drakem - zřejmě protože samy tuší, jak by to dopadlo. Ne tak v případě Franky! Tuhle odvážnou kozu, která vznikla jako mod, můžete osedlat a jezdit s ní do bitvy!

Přátelské kozy - Assassin's Creed III

kozy

Dalo by se říct, že kozy v Assassin's Creed III nejsou vůbec ničím zajímavé. Jenže je tu jedno velké ale! Kozy si tady totiž můžete pohladit! A to jednoznačně dělá z celé hry naprostý klenot… Alespoň pro kozí milovníky.

Princezna - Zaklínač 3: Divoký hon

kozy

Jeden z nejlepších questů v celé hře! Proč? No, samozřejmě protože se týká tak majestátního zvířete, jako je koza! Za úkol je nebohou chlupatou krasavici dovést v bezpečí domů. Lepší escort quest než celý Bioshock Infinite!

Aldgoat minion - Final Fanatsy XIV

kozy

Dunesfolkové z Final Fantasy XIV považují kozy aldgoaty za symbol bohatství a úspěchu. Když chcete, můžete si tak vytvořit svého vlastního plyšového miniona, který jak jistě uznáte, je naprosto rozkošný!

Argi - World of Warcraft

kozy

Chcete další důkaz, že jsou kozy prosto boží? Tak co třeba Argi! Za prodej tohohle modrého krasavce se totiž vybralo neskutečných 1,9 milionů dolarů, které šly kompletně Červenému kříži na boj proti ebole.

Goat Simulator

kozy

No, jistě... Žádné překvapení se nekoná, tuhle hru tady rozhodně musíme zařadit, jinak by to bylo dost ostudné nezmínit. Královna mezi všemi kozami! Původně vtip, který nakonec majitelům studia vydělal nehoráznou sumu. Další důkaz toho, že kozy se zkrátka vyplatí.

 

Víte o nějaké další koze, která by tu neměla chybět? Napište nám!