11 modů do Fallout 4, které byste si neměli nechat ujít

Autor: Alžběta Trojanová

Fallout už je venku skoro tři týdny, a tak se není čemu divit, že za tu dobu vznikla řada modů, které by vám neměli uniknout. Podívejte se na náš výběr.

11 modů do Fallout 4, které byste si neměli nechat ujít

Top obrázek od Nightfable.

Naschvál jsme se rozhodli vynechat grafické mody, které přidávají textury a optimalizují celkový výkon hry. Sice takové mody nejsou od věci, ale my jsme se zaměřili především na ty, co přijdou vhod a příjemně ovlivní hratelnost.

Better Item Sorting

  fallout 4 mods

Inventář ve Falloutu je samo peklo. Pokud i vy máte problém se zorientovat, možná vám pomůže mod Better Item Sorting, který přidává k předmětům označení, o co se jedná. Potraviny tak mají před svým názvem [Food], léky zase [Chems] a tak dále. Uživatelské rozhraní je tak sice pořád jeden obrovský bordel, ale aspoň se v něm o chloupek víc vyznáte.

Full Dialogue Interface

  1235-0-1448345334

Taky vás štve, že jde Bethesda s dobou a neukazuje kompletní varianty dialogů? Tak přesně pro vás je ideální tenhle jednoduchý mod. Díky němu už tak nemusíte spoléhat na ruskou ruletu v podobě možnosti „sarcastic“ a jednoduše si vybrat přesně, co chcete, aby vaše postava řekla.

More Where That Came From

  637-0-1447570429

Posloucháte ve Falloutu rádio? Tak pak už vám asi standardní výběr písniček leze i nosní dírkou. Jestli chcete osvěžit herní playlist a přitom se nepřipravit o duch retro songů, můžete zkusit tenhle mod. Přidává 73 písniček v rámci stanice Diamong City Radio.    

Faster Terminal Display

  fallout 4 mods

Nemáte-li nervy čekat, než se načtou terminály ve hře, doporučujeme tenhle mod. Můžete si vybrat z několika různých rychlostí. Je to jen na vás!

Lowered Weapons

 

Tenhle mod je pro přátelské pacifisty, či jedince co si potrpí na klasický roleplay. Vaše zbraň totiž bude většinu času skloněná, zaměřujete jen v případě, když střílíte. Je to jen malý detail, ale pro některé poměrně zásadní!

More Armor Slots

  fallout 4 mods

Ve Falloutu nacházíte nejrůznější obleky a šaty, které ovšem zruší vaše standardní sloty pro brnění. Nemůžete tak kombinovat například oblek a nárameníky, nebo sexy šatičky a hrudní plát. Že je to trochu ptákovina musí být jasné snad každému. Pro víc možností v rámci brnění tak určitě vyzkoušejte tenhle mod.

Craftable Ammo

  1018-5-1448376482

Stejně jako v případě New Vegas, tenhle mod umožní vyrábět náboje. Můžete si tak ve své základně postavit Reloading workbench a z tří základních zdrojů vytvářet náboje. Mod je i celkem pěkně propracovaný, kdy některé náboje můžete vytvářet jen na určité úrovni. Rozhodně doporučujeme!

Power Armor Fast Exit and Enter

 

Pokud vám vadí pomalé terminály, jistě vás potěší i tenhle mod. Ten totiž zkracuje dobu, při níž vystupujete nebo vstupujete do Power Armoru. Jednoduchá blbůstka, ale znáte to…čas jsou peníze, bejby!

Settlement Supplies Expanded

  fallout 4 mods

Tenhle mod pak zase potěší všechny, co se ve Falloutu 4 zasekli především na možnostech stavění. Settlement Supplies Expanded přidává spousty nových předmětů, které lze vytvářet ve vaší základně. Od nábytku, přes stromy až po auta. Díky tomu si tak můžete skutečně udělat svůj domov podle svých představ. Jen pozor! Mod vám může narušit vaše savy! Takže neříkejte, že jsme vás nevarovali.

Homemaker - Expanded Settlements

  1478-0-1447935102

Menší variace na Settlement Supplies Expanded, která přidává 100 nových předmětů – a neměla by způsobovat problémy, které přináší SSEx.  Jestli tak chcete hrát na jistotu, vyzkoušejte raději tenhle mod.

More Doghouses

  1340-0-1447879783

A pokud kašlete na nové předměty a prostě byste jen rádi nějaké ty hezké boudičky pro Dogmeata, zkuste tenhle mod!

Tagy: vyber mody fallout 4 lepší než vanilla verze!

Zdroje:  Fallout 4 nexus